• Koncentrat na płyn do płukania jamy ustnej

  • koncentrat do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej to często stosowane rozwiązanie, które wykorzystuje się jako dodatek do pasty do zębów, nici dentystycznej itp. Zapewne nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że możliwe jest przygotowanie mieszaniny także we własnym zakresie, tzn. z wykorzystaniem koncentratu.

Składniki niniejszego koncentratu działają antyseptycznie, ściągająco, hamują krwawienia, przyspieszają gojenie ran i stanów zapalnych w jamie ustnej, zapobiegają paradontozie i próchnicy.

Zastosowanie koncentratu na płyn do płukania jamy ustnej

Zasadniczo, zaleca się stosowanie koncentratu m.in. w takich sytuacjach jak:

  • zabiegi higieniczne po przeprowadzeniu zabiegu stomatologicznego (w tym np. wszczepienia implantu czy ekstrakcji zęba) — w zależności od typu zabiegu wykonanego przez dentystę preparat ten wykorzystuje się przez kilka lub kilkanaście dni po wizycie w gabinecie stomatologa,
  • występowanie stanów zapalnych w okolicach języka lub dziąseł.

Niezwykłe właściwości koncentratu na płyn do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej bez alkoholu jest wykorzystywany z uwagi na swoje działanie o charakterze:

  • oczyszczającym — po zmieszaniu go z wodą (w odpowiednich proporcjach) możemy uzyskać płyn do płukania jamy ustnej o charakterze przeciwgrzybiczym oraz antyseptycznym,
  • regeneracyjnym — dzięki regularnemu stosowaniu tego środka zwiększają się szanse na przyspieszenie procesu gojenia ran,
  • zapobiegawczym — koncentrat ten to jeden ze sposobów, które pozwalają zapobiec rozwojowi takich stanów chorobowych jak np. próchnica i paradontoza.

Składniki obecne w koncentracie na płyn do płukania jamy ustnej

W omawianym produkcie można znaleźć m.in. takie składniki jak:

  • chlorheksydyna — dzięki niej preparat jest w stanie zapobiec lub ograniczyć rozwój różnego rodzaju stanów chorobowych oraz zapalnych. Składnik ten odpowiada w dużej mierze za działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne,
  • ekstrakt z propolisu — działanie przeciwzapalne oraz regeneracyjne,
  • hydrat glinu — dzięki temu można powstrzymać proces krwawienia z dziąseł.

Oczywiście, aby możliwe było uzyskanie tych korzyści, konieczne jest zapoznanie się z zaleceniami umieszczonymi na opakowaniu koncentratu marki SeptOral.

Koncentrat na płynu do płukania jamy ustnej — jak stosować?

Płyn do płukania jamy ustnej można stosować w przypadku osób dorosłych oraz dzieci w wieku przewyższającym 7 lat. Oczywiście, przed aplikowaniem preparatu należy zwrócić uwagę na informacje, które umieszcza się na opakowaniu i ulotce.

Dbaj o higienę jamy ustnej i wybierz też specjalistyczną pastę i płyn stomatologiczny.

Zapraszamy do zakupu naszego koncentratu do płukania jamy ustnej
KUP TERAZ

>

Skontaktuj się z nami

Wiadomość została wysłana pomyślnie!

Strona używa plików cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności.