• Antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej

  • płyn stomatologiczny

Jeśli chcemy skutecznie dbać o dobry stan jamy ustnej, pasta do zębów — choć stanowi absolutną podstawę — może okazać się niewystarczająca. Oprócz tego często niezbędny okazuje się również antyseptyczny płyn do płukania jamy ustnej.

Płyn do płukania jamy ustnej z chlorheksydyną – podstawowe informacje

Płyn do płukania jamy ustnej na afty to produkt, który może być stosowany do oczyszczania jamy ustnej z zabrudzeń, resztek po jedzeniu itp., a także w celu pozbycia się nieświeżego oddechu (taki stan rzeczy wynika z obecności fluoru w płynie). Preparat, jakim jest przeciwgrzybiczy płyn do płukania jamy ustnej może dotrzeć do obszarów, które są często pomijane podczas szczotkowania i nitkowania.

Działanie płynu do płukania jamy ustnej na afty

Produkt płynu bakteriobójczego do płukania jamy ustnej jest również w stanie chronić zęby i dziąsła przed próchnicą i innymi często występującymi problemami stomatologicznymi.

Działanie płynu bakteriobójczego do płukania jamy ustnej ma charakter antyseptyczny, co oznacza, że pomaga skutecznie pozbyć się zarazków (bakterii). Jednym z preparatów w tej kategorii jest SeptOral med płyn.

Antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej — jak powinno się go używać?

Płyn do płukania jamy ustnej na afty to preparat, który należy wprowadzić do ust, a następnie, po upływie kilku lub kilkunastu minut, wypluć go. Następnie, ponownie przepłucz usta wodą, aby usunąć pozostałości płynu do płukania jamy ustnej z chlorheksydyną. Unikaj jedzenia i picia przez 30 minut po użyciu płynu bakteriobójczego do płukania jamy ustnej, ponieważ może to zmniejszyć jego skuteczność.

Podczas aplikowania płynu do płukania jamy ustnej na afty należy postępować zgodnie ze wskazówkami znajdującymi się na etykiecie produktu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultować się z dentystą.

Korzyści stosowania płynu do płukania jamy ustnej bez alkoholu

Jeśli wybierzesz odpowiedni płyn antyseptyczny do jamy ustnej i będziesz regularnie go stosować, możesz osiągnąć wiele korzyści. Zalicza się do nich między innymi świeży i orzeźwiający oddech, a także — co jest równie ważne, choć nie zawsze doceniane — zmniejszenie płytki nazębnej i skuteczną ochronę przed pojawieniem się i rozwojem próchnicy lub stanów zapalnych.

Miej zdrowe zęby i jamę ustną - skorzystaj również ze specjalistycznej pasty do zębów oraz żelu stomatologicznego!

Zapraszamy do zakupu naszego płynu do płukania jamy ustnej SeptOral!
KUP TERAZ

>

Skontaktuj się z nami

Wiadomość została wysłana pomyślnie!

Strona używa plików cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności.