• Żel stomatologiczny SeptOral

  • żel stomatologiczny na afty

Produkt, jakim jest żel stomatologiczny na dziąsła stosowany jest w przypadkach takich jak leczenie aft, stany zapalne, krwawienie dziąseł, urazy spowodowane niewłaściwym używaniem szczoteczki lub nici dentystycznej i różnego rodzaju podrażnienia. Głównym zadaniem żelu stomatologicznego jest łagodzenie powstałych w jamie ustnej podrażnień, dodatkowo może on być stosowany nawet po usunięciu zęba..

Działanie żelu stomatologicznego na dziąsła

Żel stomatologiczny na afty wyróżnia aż 5 składników aktywnych, takich jak chlorheksydyna, tauryna, cytrynian trisodowy, kwas hialuronowy i mleczan glinu. Chlorheksydyna wykazuje silne działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne – zabija istniejące bakterie i przeciwdziała namnażaniu się kolejnych. Z kolei mleczan glinu odpowiada za wywołanie efektu ściągającego, a tym samym hamującego dalsze krwawienie. Tauryna, stanowi innowację w żelach stomatologicznych, wykazuje właściwości łagodzące stany zapalne.

W jaki sposób należy stosować żel stomatologiczny na afty?

Aby SeptOral żel zadziałał jak najlepiej, należy nanieść niewielką ilość żelu stomatologicznego na dziąsła w miejsce dotknięte podrażnieniem i delikatnie wcierać przez ok. 2 minuty. Następnie przez pół godziny nie należy spożywać pokarmów i napojów.

Przeciwwskazania do stosowania żelu stomatologicznego SeptOral

Żel stomatologiczny na afty, podrażnienia i różnego rodzaju stany zapalne może być stosowany niemal zawsze, z wyjątkiem sytuacji, kiedy występuje uczulenie na którykolwiek składnik aktywny, lub jeśli mowa o dzieciach poniżej 6. roku życia. Ogólnie żelu stomatologicznego na dziąsła nie powinny stosować także kobiety w ciąży i karmiące piersią, ze względu na zawartość alkoholu, jednak tu z pomocą przychodzi SeptOral żel stomatologiczny na afty – nie zawiera on alkoholu, dzięki czemu może być stosowany w pełni bezpiecznie.

Dlaczego warto wybrać żel stomatologiczny na afty?

Tak jak już zaznaczyliśmy, ze względu na brak alkoholu w składzie, żel stomatologiczny na dziąsła jest w pełni bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Ponadto tubka żelu stomatologicznego na afty wyposażona jest w wygodny aplikator, pozwalając nałożyć żel stomatologiczny na dziąsła precyzyjnie w bolącym miejscu. SeptOral żel skutecznie przyspiesza gojenie tkanek, zmniejsza ból, pomaga w zwalczaniu aft oraz do tego jest wyjątkowo pomocny przy nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Zadbaj o higienę jamy ustnej i skorzystaj także z pasty i płynu stomatologicznego.

Zapraszamy do zakupu naszego żelu stomatologicznego SeptOral!
KUP TERAZ

>

Skontaktuj się z nami

Wiadomość została wysłana pomyślnie!

Strona używa plików cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności.